Патопсихологія

Матеріал з PSYH.KIEV.UA -- Вісник психології і соціальної педагогіки

(відмінності між версіями)
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Патопсихологія''' — галузь психології, яка займається вивченням змін психічної діяльно...)
 
 
Рядок 1: Рядок 1:
'''Патопсихологія''' — галузь психології, яка займається вивченням змін психічної діяльності при патологічних станах головного мозку, які пов’язані з психічними або соматичними захворюваннями.
+
Патопсихологія (від гр. pathos – біль, страждання + гр. psychē – душа+ гр. logos – слово, поняття, вчення) – одна з галузей [[Психологія|психології]], яка вивчає закономірності розладу психічної діяльності і властивостей [[Особистість|особистості]] при хворобі. Аналіз патологічних змін здійснюється на основі зіставлення з характером формування і перебігу психічних процесів, станів і властивостей особистості в нормі. Патопсихологія інтерпретує результати дослідження в категоріях психологічної теорії, на відміну від психопатології – галузі психіатрії, яка вивчає патологію психіки на основі загальноклінічних категорій (виникнення і результат хвороби як клінічно закономірна зміна симптомів і синдромів). При цьому якщо клінічні (психопатологічні) дослідження виявляють, описують і систематизують прояви порушень психічних процесів, то патопсихологія розкриває характер перебігу і особливості структури психічних процесів, які спричинюють клінічні симптоми. Патопсихологія вивчає психічні розлади насамперед експериментально-психологічними методами. Прикладне значення патопсихології в практиці медицини полягає у використанні в експерименті даних для диференційної діагностики розладів психіки, з’ясування степеня вираження психічного дефекту в інтересах експертизи (судової, трудової, військової та ін.), оцінки ефективності лікування за об’єктивними характеристиками динаміки психічного стану хворих, аналізу можливостей особистості хворого з погляду її збережених сторін і перспектив компенсації втрачених властивостей із метою вибору оптимальних психотерапевтичних заходів, проведення індивідуальної психічної реабілітації.
Патопсихологія дуже тісно пов'язана зі спеціальною психологією.
+
Більше дізнатися про патопсихологію можна тут: [http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BF%D1%81%D0%B8%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%8F Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії]
+
  
 
[[Категорія: Психологічні терміни]]
 
[[Категорія: Психологічні терміни]]
 
[[Категорія: Галузі психології]]
 
[[Категорія: Галузі психології]]
[[Категорія: Матеріал з Вікіпедії]]
+
[[Категорія: Приходько Ю.О., Юрченко В.І.Психологічний словник-довідник]]

Поточна версія на 12:09, 24 лютого 2013

Патопсихологія (від гр. pathos – біль, страждання + гр. psychē – душа+ гр. logos – слово, поняття, вчення) – одна з галузей психології, яка вивчає закономірності розладу психічної діяльності і властивостей особистості при хворобі. Аналіз патологічних змін здійснюється на основі зіставлення з характером формування і перебігу психічних процесів, станів і властивостей особистості в нормі. Патопсихологія інтерпретує результати дослідження в категоріях психологічної теорії, на відміну від психопатології – галузі психіатрії, яка вивчає патологію психіки на основі загальноклінічних категорій (виникнення і результат хвороби як клінічно закономірна зміна симптомів і синдромів). При цьому якщо клінічні (психопатологічні) дослідження виявляють, описують і систематизують прояви порушень психічних процесів, то патопсихологія розкриває характер перебігу і особливості структури психічних процесів, які спричинюють клінічні симптоми. Патопсихологія вивчає психічні розлади насамперед експериментально-психологічними методами. Прикладне значення патопсихології в практиці медицини полягає у використанні в експерименті даних для диференційної діагностики розладів психіки, з’ясування степеня вираження психічного дефекту в інтересах експертизи (судової, трудової, військової та ін.), оцінки ефективності лікування за об’єктивними характеристиками динаміки психічного стану хворих, аналізу можливостей особистості хворого з погляду її збережених сторін і перспектив компенсації втрачених властивостей із метою вибору оптимальних психотерапевтичних заходів, проведення індивідуальної психічної реабілітації.



Особисті інструменти
Ми в мережі
Реклама