Соціально-психологічний факультет ЖДУ імені Івана Франка

Матеріал з PSYH.KIEV.UA -- Вісник психології і соціальної педагогіки

Перейти до: навігація, пошук

Декан факультету - Олександр Леонідович Музика, кандидат психологічних наук, професор.


Офіційний сайт факультету - spf.zu.edu.ua/

Про факультет

Соціально-психологічний факультет ЖДУ імені Івана Франка створено 28 серпня 2003 року. Тут здобувають вищу освіту 1352 студенти за такими напрямами:

  • «Психологія»
  • «Менеджмент організацій»
  • «Практична психологія»
  • «Соціальна педагогіка»
  • «Маркетинг» (зі знанням англійської)

Зараз на факультеті працюють п'ять кафедр: соціальної та практичної психології, загальної, вікової та педагогічної психології, соціальної педагогіки та педагогічної майстерності, економіки та маркетингу, менеджменту та адміністрування. На п'яти кафедрах факультету працюють 94 викладачі, серед яких 10 професорів, 29 доцентів, 2 молодих викладачів навчаються у докторантурі та 10 – у аспірантурі.

Кафедрами факультету було проведено 17 міжнародних конференцій/семінарів, 35 всеукраїнських наукових конференцій та регіональних семінарів. Опубліковано 9 навчальних посібників з грифом МОН України. Винятковими є досягнення у дослідницькій роботі студентів, які 26 разів ставали переможцями Всеукраїнських олімпіад і конкурсів наукових робіт з психології.

На факультеті працює відділення лабораторії психології творчості Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України (керівник – дійсний член АПН України, професор В.О. Моляко). За угодами виконуються спільні проекти з Інститутом соціальної і політичної психології АПН України, з Національним педагогічним університетом ім. М.П. Драгоманова. Налагоджено співпрацю з навчально-науковими закладами Нідерландів, Польщі,Франції, Італії, Казахстану, встановлено науково-освітні зв’язки з Програмою Розвитку ООН. Викладачі та студенти у 2011-2012 р.р. здійснили дві мандрівки до Франції і приймали закордонних гостей у себе. Подорожі в Європу (Польща, Франція, Італія) на СПФ заплановані і на 2013 рік.

Протягом 3 років на базі соціально-психологічного факультету діяв спільний з Італією та Молдовою проект «Протидія торгівлі неповнолітніми в Україні, Італії та Молдові», учасниками якого були представники управління освіти Житомирської міської ради, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також керівники громадських організацій і шкіл. Наразі співпраця з італійцями продовжується – стартував новий спільний з Болонським університетом проект «Шляхи інтеграції та освітньої кооперації в Житомирі. Культурні та освітні підходи і перспективи інклюзії». З 2011 року розпочалася програма обміну досвідом з Державним навчальним закладом м. Шартр (Франція) та Державним навчальним закладом м. Вік-ан-Бігор (Франція). "За цей час студенти та викладачі СПФ уже двічі відвідали Францію. Це чудовий досвід пожити у звичайних французьких родинах, відвідати місцеві підприємства та, звичайно, культурно-історичні пам'ятки. У свою чергу ми, українці, радо зустрічаємо гостей із Франції.

Соціально-психологічний факультет свої витоки веде від кафедри педагогіки і психології, яка була створена у 1944 році. Це був згуртований колектив, який зумів підняти психологічну підготовку майбутніх педагогів на належний рівень, про що свідчить робота під керівництвом доцента В.К. Харкевича, який у 1962 році обладнав на кафедрі лабораторію експериментальної психології, сконструював установку для вивчення вищої нервової діяльності людини, пальцевий кінестезіометр і ще кілька приладів. З 1975 року, коли кафедру педагогіки і психології очолив Л.І. Кобзар, викладачі зосередилася на проблемі психологічної підготовки студентів до виховної роботи в школі. За результатами досліджень опубліковано ряд методичних рекомендацій. Доценти Л.І. Кобзар та М.М. Заброцький стали співавторами навчального посібника “Педагогічна психологія”. У 1983 році було створено кафедру психології, яку очолювали доценти П.С. Горностай, Є.І. Шарова, Л.П. Виговська, О.Л. Музика. Викладачі кафедри психології у цей час наполегливо працювали над поліпшенням навчально-методичного забезпечення учбового процесу.




Особисті інструменти
Ми в мережі
Реклама