Асоціація

Матеріал з PSYH.KIEV.UA -- Вісник психології і соціальної педагогіки

Перейти до: навігація, пошук

Асоціація (від лат. associatio – з’єднання, зв’язок) – 1) у соціальній психології добровільне об’єднання осіб чи організацій для досягнення спільної господарської, політичної, культурної чи якої-небудь іншої мети; товариство, спілка; 2) у загальній психології – відображення у свідомості людини взаємозв’язків предметів і явищ об’єктивної дійсності у формі закономірного зв’язку нервово-психічних явищ (за М.Г. Ярошевським).

Явище асоціації було описане ще старогрецькими філософами Платоном і Аристотелем, а сам термін «асоціація» запропонував англійський філософ-матеріаліст, засновник асоціатизму в психології Джон Локк у ХVII cт. Асоціація лежить в основі всіх психічних процесів, у тому числі пам’яті на різних ступенях її розвитку.

Виділяють такі її види: асоціація за суміжністю, за схожістю і за контрастом. В асоціації за суміжністю пов’язуються образи об’єктів, які сприймалися одночасно або послідовно, суміжно в просторі й часі. В асоціації за схожістю та контрастом пов’язуються образи предметів, які схожі або контрастні між собою.



Особисті інструменти
Ми в мережі
Реклама