Мороз Олексій Григорович

Матеріал з PSYH.KIEV.UA -- Вісник психології і соціальної педагогіки

Версія від 14:15, 3 лютого 2010; Snak (Обговореннявнесок)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Фото: Мороз Олексій Григорович

Мороз Олексій Григорович – академік АПН України, доктор педагогічних наук, професор.

Народився 14 січня 1940 р. у с. Новоселиця Катеринопільського р-ну Черкаської обл.

1 грудня 2007 р. О.Г. МОРОЗ передчасно пішов із життя.
Світла пам'ять про Олексія Григоровича Мороза назавжди залишиться в наших серцях!


Зміст

Освіта

Після закінчення місцевої СШ здобув учительський фах у Корсунь-Шевченківському педучилищі.

З 1962 по 1967 рр. – студент фізико-математичного факультету Київського державного педагогічного інституту імені О.М. Горького.


Досвід роботи

Після закінчення Київського державного педагогічного інституту імені О.М. Горького в 1967 р. вчителював у Розсоховатській СШ Катеринопільського р-ну та Юрківській СШ Звенигородського р-ну на Черкащині.


Наукова діяльність

Після навчання в аспірантурі Київського державного університуту ім. Т.Г. Шевченка на кафедрі педагогіки вищої школи в 1972 р. захистив кандидатську дисертацію «Шляхи забезпечення наступності в самостійній навчальній роботі учнів середньої загальноосвітньої школи і студентів вузу» і повернувся працювати у КДПІ імені О.М. Горького спочатку асистентом кафедри методики викладання фізики, потім старшим викладачем, доцентом, заступником декана фізико-математичного факультету, головою місцевкому, завідувачем лабораторією наукових основ вищої педагогічної освіти, завідувачем кафедри наукових основ управління загальноосвітньою школою, деканом педагогічного факультету.

Захистив докторську дисертацію, присвячену проблемі адаптації молодого вчителя.

У 1992 р. обраний дійсним членом Академії педагогічних наук України. Протягом наступних років брав активну участь у розбудові національної освіти: плідно працював заступником міністра освіти України, був директором Інституту післядипломної освіти Національного ун-ту імені Т.Г. Шевченка.

З 2000р. і до останнього подиху життя очолював створену ним кафедру педагогіки і психології вищої школи НПУ імені М.П. Драгоманова, яка здійснює психолого-педагогічну підготовку магістрантів і аспірантів – майбутніх викладачів ВНЗ.

Академік О.Г. Мороз – відомий український учений у галузі педагогічної науки. Ним розроблена система психолого-педагогічної підготовки майбутнього вчителя, зокрема гуманізації та гуманітаризації змісту педагогічної освіти, удосконалення самостійної навчальної роботи студентів, формування педагогічної творчості і професійної майстерності майбутніх учителів, підвищення якості перепідготовки педагогічних кадрів та ін.

Його книги «Професійна адаптація молодого вчителя», «Навчальний процес у вищій педагогічній школі», «Педагогіка і психологія вищої школи», «Викладач вищої школи: психолого-педагогічні основи підготовки» та численні публікації в наукових часописах і матеріалах міжнародних і всеукраїнських наукових конференцій узагальнюють плідний багаторічний науковий і педагогічний досвід.

Науковий доробок Олексія Григоровича активно впроваджується в практиці роботи педагогічних ВНЗ і загальноосвітніх шкіл. Створена ним наукова школа впродовж багатьох років досліджує психолого-педагогічні проблеми підготовки майбутніх учителів.

Під його керівництвом захищено 19 докторських і 77 кандидатських дисертацій. Він багато років був головою та членом спеціалізованих рад по захисту кандидатських і докторських дисертацій із педагогіки і психології в НПУ імені М.П. Драгоманова.


Нагороди

Науково-педагогічна і громадська діяльність О.Г. Мороза високо оцінена державою.

Присвоєно звання

  • Відмінник народної освіти СРСР
  • Відмінник освіти України

Нагороджений

  • Почесною грамотою Верховної Ради України
  • Орденом святих Кирила і Мефодія
  • медаллю А.С. Макаренка
  • численними Грамотами Міністерства освіти і науки України

та багатьма іншими нагородами.

Олексій Григорович був неперевершеною індивідуальністю, яскравою всебічно обдарованою особистістю, шляхетною людиною з аналітичним розумом і винятковими організаторськими здібностями, витонченим почуттям гумору, сповідуванням принципу чесних і ясних стосунків із людьми.

Усе його непересічне професійне життя пов'язане з навчанням і вихованням молоді, якій він віддавав свій педагогічний талант, розум і душу.


Основні публікації:

Для перегляду оснновних публікацій, перегляньте: Друковані праці академіка Мороза О.Г.



Особисті інструменти
Ми в мережі
Реклама