Український НМЦ практичної психології і соціальної роботи АПН України
Матеріал з PSYH.KIEV.UA -- Вісник психології і соціальної педагогіки
Версія від 08:27, 25 квітня 2013; Grineva olga (Обговорення • внесок)
Центр було створено 7 липня 1998 року спільним наказом Міністерства освіти України і Академії педагогічних наук України (наказ № 254/24).
Завдання центру:
- Здійснення фундаментальних і прикладних наукових досліджень, державних цільових програм на замовлення законодавчих та виконавчих органів *державної влади.
- Обґрунтування теоретико-методологічних засад становлення і розвитку практичної психології і соціальної педагогіки в Україні.
- Науково-методичне керівництво психологічною службою системи освіти України, визначення напрямів і пріоритетів її розвитку.
- Комплексний аналіз соціальної ситуації особистісного та психічного розвитку дітей і молоді, вивчення психологічних механізмів соціалізації *особистості, підвищення її соціально-адаптаційних можливостей, особистісного зростання.
- Організація і проведення наукових та науково-практичних конференцій, симпозіумів, семінарів з актуальних питань практичної психології і *соціальної педагогіки в системі освіти.
- Науково-просвітницька діяльність, ознайомлення широких верств населення з результатами науково-дослідницького пошуку у сфері практичної *психології і соціальної педагогіки.
- Представлення здобутків вітчизняної теорії і практики з питань практичної психології і соціальної педагогіки на міжнародному рівні.
- Створення нормативної бази діяльності психологічної служби;
- Впровадження новітніх методичних розробок для практичних психологів і соціальних педагогів різних типів навчальних закладів.
У 2002 році в структуру Центра влилась Центральна психолого-медико-педагогічна консультація.
Система психолого-медико-педагогічні консультації – це установи системи освіти України, діяльність яких спрямована на підтримку, захист прав (та створення умов) для здобуття якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю.
Основними завданнями діяльності Центральної ПМПК є:
- Координація діяльності системи ПМПК
- Здійснення науково-методичного та нормативно-правового забезпечення діяльності системи ПМПК
- Виконання арбітражної функції (розгляд найбільш діагностично складних та соціально-конфліктних випадків)
Контактна інформація:
Чапаєвське шосе, б. 98 м. Київ, 03045 Тел./факс: +380(44)252-7011 E-mail: UCAP@ukr.net, netusmcapsw@gmail.com Веб-сторінка: psyua.com.ua