Сприймання

Матеріал з PSYH.KIEV.UA -- Вісник психології і соціальної педагогіки

(відмінності між версіями)
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Сприймання''' (від лат. perceptio) - пізнавальний процес, який формує суб'єктивну картину світ...)
 
 
Рядок 1: Рядок 1:
'''Сприймання''' (від лат. perceptio) - пізнавальний процес, який формує суб'єктивну картину світу. Це психічний процес, який полягає в відображенні предмета або явища в цілому при його безпосередньому впливі на рецепторні поверхні органів чуття.  
+
'''Сприймання''' (сприйняття) – це процес відображення предметів і явищ об’єктивної дійсності, що діють у даний момент на аналізатори людини. За своїм походженням сприймання є рефлекторним процесом. І.П. Павлов довів, що в основі сприймань лежать умовні [[Рефлекс|рефлекси]] (тимчасові нервові зв’язки), що утворюються в корі великих півкуль головного мозку під впливом дії навколишніх предметів і явищ, які є комплексними подразниками.
Більше дізнатися сприймання про  можна тут: [http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BE%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B8%D0%B5 Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії].
+
  
 
[[Категорія: Психологічні терміни]]
 
[[Категорія: Психологічні терміни]]
[[Категорія: Матеріал з Вікіпедії]]
+
[[Категорія: Приходько Ю.О., Юрченко В.І.Психологічний словник-довідник]]

Поточна версія на 12:16, 24 лютого 2013

Сприймання (сприйняття) – це процес відображення предметів і явищ об’єктивної дійсності, що діють у даний момент на аналізатори людини. За своїм походженням сприймання є рефлекторним процесом. І.П. Павлов довів, що в основі сприймань лежать умовні рефлекси (тимчасові нервові зв’язки), що утворюються в корі великих півкуль головного мозку під впливом дії навколишніх предметів і явищ, які є комплексними подразниками.



Особисті інструменти
Ми в мережі
Реклама