Білгород-Дністровський педагогічний фаховий коледж

Матеріал з PSYH.KIEV.UA -- Вісник психології і соціальної педагогіки

Перейти до: навігація, пошук
Центральний корпус Білгород-Дністровського педучилища


Дата заснування 1872 рік

Директор Герасименко Володимир Михайлович

Сайт [1]

Адреса Україна, 67700, Одеська обл., м. Білгород-Дністровський, вул. Пушкіна, 17

Білгород-Дністровське педагогічне училище (нині Білгород-Дністровський педагогічний фаховий коледж) є суб’єктом освітньої діяльності, яка здійснюється з метою задоволення освітніх потреб держави: забезпечення її фахівцями з вищою освітою, виконуючи головне завдання - підготовка педагогічних кадрів для національних шкіл в місцях компактного проживання різних етнічних груп півдня України.

Зміст

Структура Педагогічного фахового коледжа

У своїй структурі коледж має п’ять відділень - чотири денних і заочне дошкільне та 12 предметних комісій.

  • Відділення "Початкова освіта"
  • Дошкільне відділення
  • Музичне відділення
  • Відділення фізичного виховання
  • Заочне відділення

Адміністрація Педагогічного фахового коледжа

Протягом багатьох років Білгород-Дністровське педагогічне училище очолював Балан Сергій Борисович

Директор училища: Герасименко Володимир Михайлович

Заступник директора з навчальної роботи: Рєка Павло Володимирович

Заступник директора з гуманітарної освіти та виховання: Шиманська Галина Миколаївна

Заступник директора з навчально-виробничої роботи: Виштак Ольга Миколаївна

Завідувач відділення “Фізична культура і спорт”: Ободінська Алла Леонідівна

Керівник фізичного виховання: Махньов Михайло Вікторович

Заступник директора з адміністративно-господарчої роботи: Фіголь Анатолій Сергійович

Історія

Білгород-Дністровське педагогічне училище починає свою історію з 1872 року, коли в селі Байрамча (тепер Миколаївка-Новоросійська) Акерманського повіту Бессарабської губернії була створена учительська семінарія.

  • У 1908 році учительська семінарія була переведена в м. Акерман. Учительська семінарія готувала вчителів для сільських початкових шкіл. В ній було 4 класи (спочатку 3) - 120 учнів, 14 педагогів.
  • У 1918 році територію Бессарабії окупувала царська Румунія, і в семінарії навчання поступово почало переводитись на румунську мову.
  • У вересні 1940 року після приєднання Бессарабії до Радянської України в м. Тарутино було відкрито педагогічне училище. Перший набір був близько ста студентів.

Під час Великої Вітчизняної війни училище, разом з викладацьким складом, було евакуйоване в глибокий тил. А в жовтні 1944 року, незадовго після визволення всієї Бессарабії, заняття були поновлені і був оголошений набір на підготовче відділення училища.

  • У 1946 році педучилище було переведено в м. Білгород-Дністровський.
  • У 1952 році в місто Білгород-Дністровський було переведено Ізмаїльське педучилище. Відбулося злиття колективів двох училищ в одне, яке розмістилося в будинку, де і знаходиться зараз (вул. Пушкіна, 17).

Центральний корпус училища був збудований у 1903 році, з нагоди 300-річчя правління царської династії Романових. По всій Росії було збудовано 300 таких подібних будівель. Ізмаїльське педучилище було переведено в складі одного відділення - шкільного, де були російські і молдавські групи, викладання велося на російській і молдавській мовах.

  • У 1954-59 роках училище готувало не тільки вчителів для українських, російських та молдавських шкіл, а й клубних працівників.
  • У 1956 році в Білгород-Дністровське педучилище були переведені студенти стаціонарного і заочного відділень Одеського і Херсонського педучилищ.
  • В 1957 році створюється музично-педагогічне відділення, яке готує вчителів музики і співів, хореографії для середньої школи, а також музичних керівників для дитячих садків.
  • У 1960 році відкривається дошкільне відділення, а в 1962 році - заочне відділення, які готують вихователів для дитячих садків.
  • У 1998 році відкривається відділення фізичного виховання, яке готує вчителів фізичної культури для молодших і середніх класів загальноосвітньої школи.
  • Постановою Кабінету Міністрів України № 526 від 29.05.1997 року „Про вдосконалення мережі вищих та професійних навчальних закладів” №8219; та наказу Міністерства освіти України № 153 від 27.06.1997 року Білгород-Дністровське педагогічне училище було ліквідовано і на його базі створено Білгород-Дністровське училище Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського, яке стало структурним підрозділом університету.
  • Рішенням Одеської обласної ради від 24 лютого 2010 року № 1048-V «Про створення вищих навчальних комунальних закладів» створено Вищий навчальний комунальний заклад " Білгород-Дністровське педагогічне училище".

Фінансування училища здійснює Одеська обласна Рада народних депутатів.

Випускники

За період свого існування училищем підготовлено понад 26 тис. працівників освіти. Серед випускників училища відомі в Україні та за її межами вчителі, вчені, письменники, спортсмени, відомі діячі. Тісний взаємозв’язок із замовниками забезпечує позитивну динаміку працевлаштування випускників.

Випуск 1991 року



Особисті інструменти
Ми в мережі
Реклама